Sąveikų paieška

Ieškokite sąveikų pagal veikliosios medžiagos pavadinimą ar raktinį žodį
Vaistinių preparatų sąrašas yra orientacinis ir nėra išsamus visų galimai su PAXLOVID® sąveikaujančių vaistinių preparatų sąrašas. Sveikatos priežiūros specialistai išsamios informacijos turėtų ieškoti tinkamose nuorodose. Dėl klausimų ar papildomos informacijos prašome kreiptis į vietinį atstovą telefonu +370 5 251 4000.
Type something

Jūsų užklausai gali reikėti papildomos paieškos. Šis sąrašas nėra išsamus.

Jei į savo užklausą negavote atsakymo, peržiūrėkite pilną PCS čia arba susisiekite su vietiniu atstovu telefonu ​​​​​​​ +370 5 251 4000.

Sąveika su kitais vaistiniais preparatais ir kitokia sąveika
Vaistinių preparatų klasė Klasei priskiriami vaistiniai preparatai
(AUC pokytis, Cmax pokytis)
Klinikinės pastabos
Alfa1- adrenoreceptorių blokatoriai ↑alfuzozinas Padidėjus alfuzozino koncentracijai plazmoje, gali kilti sunki hipotenzija, todėl jį vartoti kartu draudžiama (žr. PCS 4.3 skyrių).
Alfa1- adrenoreceptorių blokatoriai ↑tamsulozinas Tamsulozinas yra ekstensyviai metabolizuojamas, daugiausia CYP3A4 ir CYP2D6, kuriuos abu slopina ritonaviras. Reikia vengti skirti kartu su Paxlovid.
Amfetamino dariniai ↑amfetaminas Manoma, kad ritonaviras, vartojamas didelėmis dozėmis ankstesne forma kaip antiretrovirusinis vaistinis preparatas, tikriausiai slopina CYP2D6, todėl gali padidėti amfetamino ir jo darinių koncentracijos. Jeigu šie vaistiniai preparatai vartojami kartu su Paxlovid, rekomenduojama atidžiai stebėti, ar nepasireiškia nepageidaujamas poveikis.
Analgetikai ↑buprenorfinas (57 %, 77 %) Buprenorfino ir jo veikliųjų metabolitų koncentracijos plazmoje padidėjimas kliniškai reikšmingų farmakodinamikos pokyčių pacientų, kuriems išsivystė tolerancija opioidams, populiacijai nesukėlė. Todėl buprenorfino dozės šiuos vaistinius preparatus vartojant kartu keisti nebūtina.
Analgetikai ↑fentanilis
↑oksikodonas
Ritonaviras slopina CYP3A4, todėl tikėtina, kad dėl to gali padidėti šių narkotinių analgetikų koncentracijos plazmoje. Jei kartu su Paxlovid vartoti būtina, apsvarstykite galimybę sumažinti šių narkotinių analgetikų dozę ir atidžiai stebėkite terapinį ir nepageidaujamą poveikį (įskaitant kvėpavimo slopinimą). Daugiau informacijos ieškokite konkretaus vaistinio preparato PCS.
Analgetikai ↓metadonas (36 %, 38 %) Skiriant kartu su ritonaviru, vartojamu farmakokinetinio poveikio stipriklio dozėmis, gali reikėti padidinti metadono dozę dėl gliukuronizacijos sužadinimo. Atsižvelgiant į paciento klinikinį atsaką į gydymą metadonu, reikia apsvarstyti, ar reikia koreguoti dozę.
Analgetikai ↓morfinas Kartu skiriant ritonaviro, vartojamu farmakokinetinio poveikio stipriklio dozėmis, dėl gliukuronizacijos sužadinimo gali sumažėti morfino koncentracija.
Analgetikai ↑petidinas Skiriant kartu gali sustiprėti arba pailgėti opioidų poveikis. Jeigu būtina vartoti kartu, apsvarstykite galimybę sumažinti petidino dozę. Stebėkite dėl kvėpavimo slopinimo ir sedacijos.
Analgetikai ↓piroksikamas Sumažėjusi piroksikamo ekspozicija, nes Paxlovid sužadina CYP2C9.
Antistenokardiniai vaistiniai preparatai ↑ranolazinas Kadangi ritonaviras slopina CYP3A, tikėtina, kad padidės ranolazino koncentracija. Vartoti kartu su ranolazinu draudžiama (žr. PCS 4.3 skyrių).
Antiaritminiai vaistiniai preparatai ↑amjodaronas
↑flekainidas
Atsižvelgiant į reikšmingo amjodarono ar flekainido ekspozicijos padidėjimo ir su tuo susijusių nepageidaujamų reiškinių riziką, vartoti kartu negalima, nebent yra galimybė gauti daugiadisciplinę konsultaciją, kad saugiai valdyti situaciją.
Antiaritminiai vaistiniai preparatai ↑digoksinas Šią sąveiką gali lemti P-gp sąlygojamo digoksino ištekėjimo modifikavimas, kai ritonaviras, vartojamas farmakokinetikos stipriklio dozėmis. Tikėtina, kad padidės digoksino koncentracija. Jeigu įmanoma, stebėkite digoksino koncentraciją ir jo saugumą bei veiksmingumą.
Antiaritminiai vaistiniai preparatai ↑dizopiramidas Ritonaviras gali padidinti dizopiramido koncentraciją plazmoje, todėl gali padidėti nepageidaujamų reiškinių, tokių kaip širdies aritmijos, rizika. Reikia būti atsargiems, taip pat rekomenduojama, jei įmanoma, stebėti terapinę dizopiramido koncentraciją.
Antiaritminiai vaistiniai preparatai ↑dronedaronas,
↑propafenonas,
↑chinidinas
Manoma, kad vartojant kartu su ritonaviru gali padidėti dronedarono, propafenono ir chinidino koncentracijos plazmoje ir todėl jų vartoti kartu draudžiama (žr. 4.3 skyrių).
Antiastminiai vaistiniai preparatai ↓teofilinas (43 %, 32 %) Skiriant kartu su ritonaviru, dėl CYP1A2 sužadinimo gali reikėti padidinti teofilino dozę.
Priešvėžiniai vaistiniai preparatai ↑abemaciklibas Gali padidėti koncentracija serume dėl ritonaviro sukeliamo CYP3A4 slopinimo. Reikia vengti skirti abemaciklibą ir Paxlovid kartu. Nusprendus, kad tokio vartojimo kartu išvengti negalima, žr. abemaciklibo PCS dėl dozės koregavimo rekomendacijų. Stebėkite dėl abemaciklibo NRV.
Priešvėžiniai vaistiniai preparatai ↑afatinibas Gali padidėti koncentracija serume dėl krūties vėžio atsparumo baltymo (angl. Breast Cancer Resistance Protein, BCRP) ir ūminio P-gp slopinimo ritonaviru. AUC ir Cmax padidėjimo apimtis priklauso nuo ritonaviro skyrimo laiko. Afatinibą su Paxlovid reikia skirti atsargiai (žr. afatinibo preparato charakteristikų santrauką [PCS]). Stebėkite dėl afatinibo nepageidaujamų reakcijų į vaistą (NRV).
Priešvėžiniai vaistiniai preparatai ↑apalutamidas Apalutamidas yra vidutinio stiprumo arba stiprus CYP3A4 induktorius, dėl to gali sumažėti nirmatrelviro / ritonaviro ekspozicija ir gali išnykti virusologinis atsakas. Be to, skiriant kartu su ritonaviru gali padidėti apalutamido koncentracija serume ir atsirasti sunkių šalutinių reiškinių, įskaitant traukulių priepuolius, galimybė. Paxlovid vartoti kartu su apalutamidu kontraindikuojama (žr. PCS 4.3 skyrių).
Priešvėžiniai vaistiniai preparatai ↑ceritinibas Dėl ritonaviro sukeliamo CYP3A ir P-gp slopinimo gali padidėti ceritinibo koncentracija serume. Ceritinibą su Paxlovid reikia skirti atsargiai. Žr. ceritinibo PCS dėl dozės koregavimo rekomendacijų. Stebėkite dėl ceritinibo NRV.
Priešvėžiniai vaistiniai preparatai ↑dazatinibas,
↑nilotinibas,
↑vinblastinas,
↑vinkristinas
Skiriant kartu su ritonaviru gali padidėti koncentracija serume ir padidėti šalutinių reiškinių dažnis.
Priešvėžiniai vaistiniai preparatai ↑enkorafenibas,
↑ivosidenibas
Skiriant kartu su ritonaviru gali padidėti enkorafenibo arba ivosidenibo koncentracija serume, todėl gali padidėti toksinio poveikio rizika, įskaitant sunkių nepageidaujamų reiškinių (pvz., QT intervalo pailgėjimo) riziką. Reikia vengti kartu skirti enkorafenibą arba ivosidenibą. Jeigu manoma, kad nauda didesnė už riziką ir ritonavirą vartoti būtina, pacientus reikia atidžiai stebėti dėl saugumo.
Priešvėžiniai vaistiniai preparatai Enzalutamidas Enzalutamidas yra stiprus CYP3A4 induktorius, todėl gali sumažėti Paxlovid ekspozicija, išnykti virusologinis atsakas ir atsirasti atsparumas. Enzalutamidą vartoti kartu su Paxlovid draudžiama (žr. 4.3 skyrių).
Priešvėžiniai vaistiniai preparatai ↑fostamatinibas Skiriant fostamatinibą kartu su ritonaviru gali padidėti fostamatinibo metabolito R406 ekspozicija, todėl gali pasireikšti nuo dozės priklausomų nepageidaujamų reiškinių, pvz., toksinis poveikis kepenims, neutropenija, hipertenzija arba viduriavimas. Atsiradus tokių reiškinių, dėl dozės mažinimo rekomendacijų žr. fostamatinibo PCS.
Priešvėžiniai vaistiniai preparatai ↑ibrutinibas Dėl ritonaviro sukeliamo CYP3A slopinimo gali padidėti ibrutinibo koncentracija serume, todėl gali sustiprėti toksinio poveikio rizika, įskaitant naviko lizės sindromo riziką. Reikia vengti skirti ibrutinibą ir ritonavirą kartu. Jeigu manoma, kad nauda didesnė už riziką ir ritonavirą vartoti būtina, sumažinkite ibrutinibo dozę iki 140 mg ir atidžiai stebėkite pacientą, ar nepasireiškia toksinis poveikis.
Priešvėžiniai vaistiniai preparatai ↑neratinibas Gali padidėti koncentracija serume dėl ritonaviro sukeliamo CYP3A4 slopinimo.
Neratinibą vartoti kartu su Paxlovid draudžiama dėl sunkių ir (arba) gyvybei pavojingų reakcijų, įskaitant toksinį poveikį kepenims, tikimybės (žr. PCS 4.3 skyrių).
Priešvėžiniai vaistiniai preparatai ↑venetoklaksas Dėl ritonaviro sukeliamo CYP3A slopinimo gali padidėti venetoklakso koncentracija serume, todėl padidėja naviko lizės sindromo rizika vartojant pradinę dozę ir laipsniško dozės didinimo fazės metu, todėl tokį derinį vartoti draudžiama (žr. 4.3 skyrių ir venetoklakso PCS). Pacientams, kurie baigė laipsniško dozės didinimo fazę ir vartoja stabilią venetoklakso paros dozę, vartojant kartu su stipriais CYP3A inhibitoriais, venetoklakso dozę reikia sumažinti iki 100 mg arba mažiau (arba bent 75 %, jeigu jau buvo koreguota dėl kitų priežasčių).
Antikoaguliantai ↑apiksabanas Kartu vartojami P-gp ir stiprūs CYP3A4 inhibitoriai didina apiksabano koncentraciją kraujyje ir kraujavimo riziką. Dozės skyrimo rekomendacijos vartojant apiksabaną kartu su Paxlovid priklauso nuo apiksabano dozės. Jei apiksabano dozė yra po 5 mg arba po 10 mg du kartus per parą, apiksabano dozę reikia sumažinti 50 %. Pacientams, kurie jau vartoja po 2,5 mg apiksabano du kartus per parą, reikia vengti vartoti kartu su Paxlovid.
Antikoaguliantai ↑dabigatranas (94 %, 133 %)* Tikėtina, kad skiriant kartu su Paxlovid padidės dabigatrano koncentracija, todėl padidės kraujavimo rizika. Sumažinkite dabigatrano dozę arba venkite vartojimo kartu.
Antikoaguliantai ↑rivaroksabanas (153 %, 53 %) Dėl CYP3A ir P-gp slopinimo padidėja rivaroksabano koncentracija plazmoje ir sustiprėja farmakodinaminis poveikis, todėl gali padidėti kraujavimo rizika. Todėl rivaroksabaną vartojantiems pacientams ritonaviro skirti nerekomenduojama.
Antikoaguliantai varfarinas,
↑↓(S)-varfarinas (9 %, 9 %),
↓↔(R)-varfarinas (33 %)
Dėl CYP1A2 ir CYP2C9 sužadinimo skiriant su ritonaviru sumažėjo (R)- varfarino koncentracija, o (S)-varfarino farmakokinetinis poveikis buvo nežymus. Sumažėjus (R)-varfarino koncentracijai gali susilpnėti antikoaguliacinis poveikis, todėl varfariną skiriant kartu su ritonaviru rekomenduojama stebėti antikoaguliacijos parametrus.
Antiepilepsiniai vaistiniai preparatai karbamazepinas*,
fenobarbitalis,
fenitoinas,
primidonas
Karbamazepinas sumažina nirmatrelviro AUC ir Cmax atitinkamai 55 % ir 43 %. Fenobarbitalis, fenitoinas ir primidonas yra stiprūs CYP3A4 induktoriai, dėl to gali sumažėti nirmatrelviro ir ritonaviro ekspozicija ir gali išnykti virusologinis atsakas. Karbamazepiną, fenobarbitalį, fenitoiną ir primidoną vartoti kartu su Paxlovid draudžiama (žr. 4.3 skyrių).
Antiepilepsiniai vaistiniai preparatai ↑klonazepamas Kartu su Paxlovid vartojant klonazepamo, gali prireikti mažinti klonazepamo dozę, taip pat rekomenduojamas klinikinis stebėjimas.
Antiepilepsiniai vaistiniai preparatai ↓divalproeksas,
lamotriginas
Ritonaviras, vartojamas farmakokinetinio poveikio stipriklio dozėmis, sužadina CYP2C9 vykdomą oksidaciją ir gliukuronizaciją, todėl tikėtina, kad dėl to gali sumažėti antiepilepsinių vaistinių preparatų koncentracijos plazmoje. Jeigu šie vaistiniai preparatai skiriami kartu su ritonaviru, rekomenduojama atidžiai stebėti koncentraciją serume arba terapinį poveikį.
Antikortikosteroidai ↑ketokonazolas (3,4 kartų, 55 %) Ritonaviras slopina nuo CYP3A priklausomą ketokonazolo metabolizmą. Dėl padidėjusio virškinimo trakto bei kepenų nepageidaujamų reakcijų dažnio, skiriant kartu su ritonaviru reikia apsvarstyti ketokonazolo dozės sumažinimo galimybę.
Antidepresantai ↑amitriptilinas,
fluoksetinas,
imipraminas,
nortriptilinas,
paroksetinas,
sertralinas
Manoma, kad ritonaviras, vartojamas didelėmis dozėmis ankstesne forma kaip antiretrovirusinis vaistinis preparatas, slopina CYP2D6, todėl tikėtina, kad dėl to gali padidėti imipramino, amitriptilino, nortriptilino, fluoksetino, paroksetino arba sertralino koncentracijos. Jeigu šie vaistiniai preparatai skiriami kartu su antiretrovirusinėmis ritonaviro dozėmis, rekomenduojama atidžiai stebėti terapinį ir nepageidaujamą poveikį.
Antipodagriniai vaistiniai preparatai ↑kolchicinas Tikėtina, kad skiriant kartu su ritonaviru padidės kolchicino koncentracija. Pacientams, gydytiems kolchicinu ir ritonaviru, gauta pranešimų apie pavojingą gyvybei ir mirtiną vaistinių preparatų sąveiką (dėl CYP3A4 ir P-gp slopinimo).
Kolchiciną vartoti kartu su Paxlovid draudžiama (žr. PCS 4.3 skyrių).
Vaistiniai preparatai nuo HCV ↑glekapreviras / pibrentasviras Dėl ritonaviro sukeliamo P-gp, BCRP ir OATP1B slopinimo gali padidėti koncentracijos serume. Dėl didesnės ALT aktyvumo padidėjimo rizikos, susijusios su padidėjusia glekapreviro ekspozicija, glekapreviro / pibrentasviro skirti kartu su Paxlovid nerekomenduojama.
Vaistiniai preparatai nuo HCV ↑sofosbuviras / velpatasviras /
voksilapreviras
Gali padidėti koncentracijos serume dėl ritonaviro sukeliamo OATP1B slopinimo. Nerekomenduojama vartoti sofosbuviro / velpatasviro / voksilapreviro kartu su Paxlovid. Daugiau informacijos ieškokite sofosbuviro / velpatasviro / voksilapreviro PCS.
Antihistamininiai vaistiniai preparatai ↑feksofenadinas Ritonaviras gali keisti P-gp sukeltą feksofenadino pernašą iš ląstelės, kai vartojamas farmakokinetinio poveikio stipriklio dozėmis, todėl padidėja feksofenadino koncentracija.
Antihistamininiai vaistiniai preparatai ↑loratadinas Ritonaviras, vartojamas farmakokinetinio poveikio stipriklio dozėmis, slopina CYP3A, todėl tikėtina, kad dėl to gali padidėti loratadino koncentracija plazmoje. Jeigu loratadinas skiriamas kartu su ritonaviru, rekomenduojama atidžiai stebėti terapinį ir nepageidaujamą poveikį.
Antihistamininiai vaistiniai preparatai ↑terfenadinas Padidėjusi terfenadino koncentracija plazmoje. Taigi, padidėjusi sunkių aritmijų rizika dėl šios medžiagos ir todėl vartoti kartu su Paxlovid draudžiama (žr. PCS 4.3 skyrių).
Vaistiniai preparatai nuo ŽIV ↑biktegraviras /
↔emtricitabinas /
↑tenofoviras
Ritonaviras, slopindamas CYP3A, gali reikšmingai padidinti biktegraviro koncentraciją plazmoje. Tikėtina, kad ritonaviras didina tenofoviro alafenamido absorbciją slopindamas P-gp, todėl didėja sisteminė tenofoviro koncentracija.
Vaistiniai preparatai nuo ŽIV ↑efavirenzas (21 %) Efavirenzą vartojant kartu su ritonaviru stebėtas nepageidaujamų reakcijų (pvz., svaigulio, pykinimo, parestezijos) ir laboratorinių tyrimų rodmenų nukrypimų nuo normos (kepenų fermentų suaktyvėjimo) padažnėjimas. Daugiau informacijos ieškokite efavirenzo PCS.
Vaistiniai preparatai nuo ŽIV ↑maravirokas (161 %, 28 %) Ritonaviras didina maraviroko koncentraciją serume dėl CYP3A slopinimo. Siekiant padidinti maraviroko ekspoziciją, maraviroką galima skirti kartu su ritonaviru. Daugiau informacijos ieškokite maraviroko preparato charakteristikų santraukoje.
Vaistiniai preparatai nuo ŽIV ↓raltegraviras (16 %, 1 %) Ritonavirą ir raltegravirą vartojant kartu, gali šiek tiek sumažėti raltegraviro koncentracija.
Vaistiniai preparatai nuo ŽIV ↓zidovudinas (25 %, ND) Ritonaviras gali sužadinti zidovudino gliukuronizaciją, todėl gali nežymiai sumažėti zidovudino koncentracija. Dozės keisti neturėtų reikėti.
Antiinfekciniai vaistiniai preparatai ↓atovakvonas Ritonaviras, vartojamas farmakokinetinio poveikio stipriklio dozėmis, sužadina gliukuronizaciją, todėl tikėtina, kad dėl to gali sumažėti atovakvono koncentracija plazmoje. Jeigu atovakvonas skiriamas kartu su ritonaviru, rekomenduojama atidžiai stebėti koncentraciją serume arba terapinį poveikį.
Antiinfekciniai vaistiniai preparatai ↑bedakvilinas Vien tik ritonaviro sąveikos tyrimų neatlikta. Dėl su bedakvilinu susijusių nepageidaujamų reiškinių rizikos reikia vengti skirti kartu. Jeigu nauda didesnė už riziką, bedakviliną skirti kartu su ritonaviru reikia atsargiai. Rekomenduojama dažniau stebėti elektrokardiogramą ir stebėti transaminazių aktyvumą (žr. bedakvilino preparato charakteristikų santrauką).
Antiinfekciniai vaistiniai preparatai ↑klaritromicinas (77 %, 31 %),
↓14-OH klaritromicino metabolitas (100 %, 99 %)
Dėl klaritromicinui būdingos didelės terapinio veikimo platumos, pacientams, kurių inkstų funkcija normali, dozės mažinti nereikia. Didesnių kaip 1 g per parą klaritromicino dozių kartu su ritonaviru, vartojamu farmakokinetinio poveikio stipriklio dozėmis, skirti negalima. Pacientams, kurių inkstų funkcija sutrikusi, reikia apsvarstyti klaritromicino dozės sumažinimo galimybę: pacientams, kurių kreatinino klirensas nuo 30 iki 60 ml/min, dozę reikia sumažinti 50 % (apie pacientus, kurių sunkiai sutrikusi inkstų funkcija, žr. PCS 4.2 skyrių).
Antiinfekciniai vaistiniai preparatai delamanidas Vien tik ritonaviro sąveikos tyrimų neatlikta. Su sveikais savanoriais atliktuose 100 mg delamanido, vartojamo du kartus per parą, ir 400/100 mg lopinaviro / ritonaviro, vartojamų du kartus per parą 14 parų, vaistinių preparatų sąveikos tyrimuose delamanido metabolito DM 6705 ekspozicija padidėjo 30 %. Nusprendus, kad delamanidą reikia skirti kartu su ritonaviru, dėl QTc intervalo pailgėjimo rizikos, susijusios su DM-6705, visą Paxlovid vartojimo periodą rekomenduojama labai dažnai stebėti EKG (žr. PCS 4.4 skyrių ir delamanido preparato charakteristikų santrauką).
Antiinfekciniai vaistiniai preparatai ↑eritromicinas,
↑itrakonazolas*
Itrakonazolas padidina nirmatrelviro AUC ir Cmax atitinkamai 39 % ir 19 %. Ritonaviras, vartojamas farmakokinetinio poveikio stipriklio dozėmis, slopina CYP3A4, todėl tikėtina, kad dėl to gali padidėti itrakonazolo ir eritromicino koncentracijos plazmoje. Jeigu eritromicino arba itrakonazolo skiriama kartu su ritonaviru, rekomenduojama atidžiai stebėti terapinį ir nepageidaujamą poveikį.
Antiinfekciniai vaistiniai preparatai ↑fuzido rūgštis (vartojama sistemiškai) Atsižvelgiant į reikšmingo fuzido rūgšties (sistemiškai vartojamos) ekspozicijos padidėjimo ir su tuo susijusių nepageidaujamų reiškinių riziką, kartu vartoti negalima, nebent yra galimybė gauti daugiadisciplinę konsultaciją, kad saugiai valdyti situaciją.
Antiinfekciniai vaistiniai preparatai ↑rifabutinas (4 kartus, 2,5 karto),
↑25-O-desacetilo rifabutino metabolitas (38 kartus, 16 kartų)
Dėl ritonaviro sukeliamo CYP3A4 slopinimo tikėtinas rifabutino ekspozicijos padidėjimas. Rekomenduojama konsultuotis su daugiadiscipliniu konsiliumu, kad būtų galima nuspręsti, kaip saugiai vartoti kartu ir ar reikia mažinti rifabutino dozę.
Antiinfekciniai vaistiniai preparatai rifampicinas,
rifapentinas
Rifampicinas ir rifapentinas yra stiprūs CYP3A4 induktoriai, dėl to gali sumažėti nirmatrelviro / ritonaviro ekspozicija, gali išnykti virusologinis atsakas ir gali išsivystyti atsparumas. Rifampiciną ar rifapentiną vartoti kartu su Paxlovid draudžiama (žr. 4.3 skyrių).
Antiinfekciniai vaistiniai preparatai sulfametoksazolas / trimetoprimas Sulfametoksazolo / trimetoprimo dozės vartojant kartu su ritonaviru neturėtų reikėti keisti.
Antiinfekciniai vaistiniai preparatai ↓vorikonazolas (39 %, 24 %) Reikia vengti skirti vorikonazolą kartu su ritonaviru, vartojamu farmakokinetinio poveikio stipriklio dozėmis, išskyrus atvejus, kai įvertinus naudos ir rizikos santykį pacientui vorikonazolo vartojimas pateisinamas.
Antipsichoziniai vaistiniai preparatai ↑klozapinas Atsižvelgiant į klozapino ekspozicijos padidėjimo ir su tuo susijusių nepageidaujamų reiškinių riziką, kartu vartoti negalima, nebent yra galimybė gauti daugiadisciplinę konsultaciją, kad saugiai valdyti situaciją.
Antipsichoziniai vaistiniai preparatai ↑haloperidolis,
↑risperidonas,
↑tioridazinas
Manoma, kad ritonaviras slopina CYP2D6, todėl tikėtina, kad dėl to gali padidėti haloperidolio, risperidono ir tioridazino koncentracijos. Jeigu šie vaistiniai preparatai skiriami kartu su antiretrovirusinėmis ritonaviro dozėmis, rekomenduojama atidžiai stebėti terapinį ir nepageidaujamą poveikį.
Antipsichoziniai vaistiniai preparatai ↑lurazidonas Kadangi ritonaviras slopina CYP3A, tikėtina, kad padidės lurazidono koncentracija. Vartoti kartu su lurazidonu draudžiama (žr. PCS 4.3 skyrių).
Antipsichoziniai vaistiniai preparatai ↑pimozidas Manoma, kad skiriant kartu su ritonaviru gali padidėti pimozido koncentracija plazmoje, todėl vartoti kartu draudžiama (žr. PCS 4.3 skyrių).
Antipsichoziniai vaistiniai preparatai ↑kvetiapinas Kadangi ritonaviras slopina CYP3A, tikėtina, kad padidės kvetiapino koncentracija. Paxlovid vartoti kartu su kvetiapinu draudžiama, nes gali padidėti su kvetiapinu susijęs toksinis poveikis (žr. PCS 4.3 skyrių).
Medžiagos gerybinei prostatos hiperplazijai gydyti ↑silodozinas Vartoti kartu draudžiama, nes gali išsivystyti ortostatinė hipotenzija (žr. PCS 4.3 skyrių).
β2 agonistas (ilgalaikio poveikio) ↑salmeterolis Ritonaviras slopina CYP3A4, todėl tikėtina, kad dėl to stipriai padidės salmeterolio koncentracija plazmoje, todėl padidės ir su salmeteroliu susijusių širdies ir kraujagyslių sistemos nepageidaujamų reiškinių, įskaitant QT intervalo pailgėjimą, palpitacijas ir sinusinę tachikardiją, rizika. Todėl reikia vengti vartoti kartu su Paxlovid.
Kalcio kanalų blokatoriai ↑amlodipinas,
↑diltiazemas,
↑felodipinas,
↑nikardipinas,
↑nifedipinas,
↑verapamilis
Ritonaviras, vartojamas farmakokinetinio poveikio stipriklio arba antiretrovirusinės medžiagos dozėmis, slopina CYP3A4, todėl tikėtina, kad dėl to gali padidėti kalcio kanalų blokatorių koncentracija plazmoje. Jeigu amlodipinas, diltiazemas, felodipinas, nikardipinas, nifedipinas arba verapamilis skiriami kartu su ritonaviru, rekomenduojama atidžiai stebėti terapinį ir nepageidaujamą poveikį.
Kalcio kanalų blokatoriai ↑lerkanidipinas Atsižvelgiant į reikšmingo lerkanidipino ekspozicijos padidėjimo ir su tuo susijusių nepageidaujamų reiškinių riziką, kartu vartoti negalima, nebent yra galimybė gauti daugiadisciplinę konsultaciją, kad būtų galima saugiai valdyti situaciją.
Širdį ir kraujagysles veikiančios medžiagos ↑aliskirenas Reikia vengti vartoti kartu su Paxlovid.
Širdį ir kraujagysles veikiančios medžiagos ↑cilostazolas Rekomenduojama koreguoti cilostazolo dozę. Daugiau informacijos ieškokite cilostazolo PCS.
Širdį ir kraujagysles veikiančios medžiagos Klopidogrelis Vartojant kartu su klopidogreliu, gali sumažėti klopidogrelio aktyviojo metabolito koncentracija. Reikia vengti vartoti kartu su Paxlovid.
Širdį ir kraujagysles veikiančios medžiagos ↑eplerenonas Vartoti kartu su eplerenonu draudžiama, nes gali išsivystyti hiperkalemija (žr. PCS 4.3 skyrių).
Širdį ir kraujagysles veikiančios medžiagos ↑ivabradinas Vartoti kartu su ivabradinu draudžiama, nes gali išsivystyti bradikardija arba sutrikti laidumas (žr. PCS 4.3 skyrių).
Širdį ir kraujagysles veikiančios medžiagos ↑tikagreloras Atsižvelgiant į reikšmingo tikagreloro ekspozicijos padidėjimo ir su tuo susijusių nepageidaujamų reiškinių riziką, kartu vartoti negalima, nebent yra galimybė gauti daugiadisciplinę konsultaciją, kad saugiai valdyti situaciją.
Cistinės fibrozės transmembraninio laidumo reguliatoriaus stiprikliai ↑eleksakaftoras / tezakaftoras / ivakaftoras,
↑ivakaftoras
↑tezakaftoras / ivakaftoras
Sumažinkite dozę, jei vartojama kartu su Paxlovid. Daugiau informacijos ieškokite konkretaus vaistinio preparato PCS.
Cistinės fibrozės transmembraninio laidumo reguliatoriaus stiprikliai lumakaftoras / ivakaftoras Kartu vartoti draudžiama dėl galimo virusologinio atsako praradimo ir galimo atsparumo (žr. PCS 4.3 skyrių).
Dipeptidil-peptidazės 4 (DPP4) inhibitoriai ↑saksagliptinas Rekomenduojama koreguoti saksagliptino dozę iki 2,5 mg kartą per parą.
Endotelino antagonistai ↑bozentanas Skiriant bozentaną kartu su ritonaviru padidėjo pusiausvyrinė bozentano maksimali koncentracija (Cmax) ir AUC. Reikia vengti vartoti kartu su Paxlovid. Daugiau informacijos ieškokite bozentano PCS.
Endotelino antagonistai ↑riociguatas Dėl ritonaviro sukeliamo CYP3A ir P-gp slopinimo gali padidėti koncentracija serume. Riociguato skirti kartu su Paxlovid nerekomenduojama (žr. riociguato PCS).
Skalsių dariniai ↑dihidroergotaminas,
↑ergonovinas,
↑ergotaminas,
↑metilergonovinas
Manoma, kad skiriant kartu su ritonaviru gali padidėti skalsių darinių koncentracijos plazmoje, todėl vartoti kartu draudžiama (žr. PCS 4.3 skyrių).
Virškinimo trakto peristaltiką veikianti medžiaga ↑cisapridas Padidėjusi cisaprido koncentracija plazmoje. Taigi, padidėjusi sunkių aritmijų rizika dėl šios medžiagos ir todėl vartoti kartu su Paxlovid draudžiama (žr. PCS 4.3 skyrių).
Augaliniai vaistiniai preparatai paprastoji jonažolė Augalinių vaistinių preparatų, kurių sudėtyje yra paprastosios jonažolės (Hypericum perforatum), vartoti kartu su Paxlovid draudžiama dėl rizikos sumažėti nirmatrelviro ir ritonaviro koncentracijai plazmoje ir sumažėjusio klinikinio poveikio (žr. PCS 4.3 skyrių).
HMG KoA
reduktazės inhibitoriai
↑ lovastatinas,
simvastatinas
Tikėtina, kad skiriant kartu su ritonaviru, vartojamu didelėmis dozėmis ankstesne forma kaip antiretrovirusiniu vaistiniu preparatu arba farmakokinetinių savybių stiprikliu, reikšmingai padidės HMG-KoA reduktazės inhibitorių, kurių metabolizmas labai priklauso nuo CYP3A (kaip kad lovastatinas ir simvastatinas), koncentracijos plazmoje. Kadangi padidėjus lovastatino ir simvastatino koncentracijai gali sustiprėti pacientų predispozicija miopatijoms (įskaitant rabdomiolizę), vartoti šių vaistinių preparatų kartu su ritonaviru draudžiama (žr. 4.3 skyrių).
HMG KoA
reduktazės inhibitoriai

↑atorvastatinas,

rozuvastatinas (31 %, 112 %)*

Atorvastatino metabolizmas mažiau priklauso nuo CYP3A. Rozuvastatino eliminacija nepriklauso nuo CYP3A, tačiau gauta pranešimų apie rozuvastatino ekspozicijos padidėjimą, jį skiriant kartu su ritonaviru. Šios sąveikos mechanizmas neaiškus, bet jis gali būti susijęs su nešiklio slopinimu. Skiriant kartu su ritonaviru, vartojamu farmakokinetinių savybių stipriklio arba antiretrovirusinės medžiagos dozėmis, reikia vartoti mažiausias galimas atorvastatino arba rozuvastatino dozes.
HMG KoA
reduktazės inhibitoriai

↑fluvastatinas,

pravastatinas

Pravastatino ir fluvastatino metabolizmas nepriklauso nuo CYP3A, tačiau dėl nešiklio slopinimo gali padidėti jų ekspozicija. Reikia apsvarstyti galimybę laikinai nutraukti pravastatino ir fluvastatino vartojimą gydant Paxlovid.
Hormoniniai kontraceptikai ↓etinilestradiolis (40 %, 32 %) Kadangi skiriant su ritonaviru, vartojamu didelėmis dozėmis ankstesne forma kaip antiretrovirusiniu vaistiniu preparatu arba farmakokinetinių savybių stiprikliu, sumažėja etinilestradiolio koncentracija, reikia apsvarstyti barjerinių arba kitų nehormoninių kontracepcijos priemonių taikymą. Manoma, kad ritonaviras gali pakeisti kraujavimo iš gimdos savybes ir sumažinti kontraceptikų, kurių sudėtyje yra estradiolio, veiksmingumą.
Imunosupresantai ↑voklosporinas Vartoti kartu draudžiama, nes gali pasireikšti ūminis ir (arba) lėtinis nefrotoksinis poveikis (žr. PCS 4.3 skyrių).
Imunosupresantai kalcineurino inhibitoriai:
↑ciklosporinas,
↑takrolimuzas

žinduolių rapamicino taikinio (mTOR) inhibitoriai:
↑everolimuzas,
↑sirolimuzas
Ritonaviras, vartojamas farmakokinetinio poveikio stipriklio dozėmis, slopina CYP3A4, todėl tikėtina, kad dėl to gali padidėti ciklosporino, everolimuzo, sirolimuzo ir takrolimuzo koncentracijos plazmoje. Toks skyrimas kartu svarstytinas tik atidžiai ir reguliariai stebint imunosupresanto koncentracijas kraujyje, siekiant sumažinti imunosupresanto dozę pagal naujausias gaires, kad būtų išvengta per didelės imunosupresanto ekspozicijos ir paskesnio sunkių nepageidaujamų reakcijų padidėjimo. Svarbu atidžiai ir reguliariai stebėti ne tik vartojimo kartu su Paxlovid metu, bet ir po gydymo Paxlovid. Šiai sudėtingai situacijai suvaldyti reikalingas daugiadisciplinis konsiliumas, kaip aplamai rekomenduojama valdant vaistinių preparatų sąveikas (žr. 4.4 skyrių).
Janus kinazės (JAK) inhibitoriai ↑tofacitinibas Rekomenduojama koreguoti tofacitinibo dozę. Daugiau informacijos ieškokite tofacitinibo PCS.
Janus kinazės (JAK) inhibitoriai ↑upadacitinibas Dozės skyrimo rekomendacijos vartojant upadacitinibą kartu su Paxlovid priklauso nuo upadacitinibo indikacijos. Daugiau informacijos ieškokite upadacitinibo PCS.
Lipidus modifikuojančios medžiagos ↑lomitapidas CYP3A4 inhibitoriai didina lomitapido ekspoziciją; stiprūs inhibitoriai ekspoziciją padidina apie 27 kartus. Kadangi ritonaviras slopina CYP3A, tikėtina, kad padidės lomitapido koncentracija. Paxlovid vartoti kartu su lomitapidu draudžiama (žr. lomitapido išrašymo informaciją) (žr. PCS 4.3 skyrių).
Antimigreniniai vaistiniai preparatai ↑eletriptanas Eletriptaną draudžiama vartoti anksčiau kaip per 72 valandas po Paxlovid suvartojimo, nes gali išsivystyti pavojingų nepageidaujamų reakcijų, įskaitant kardiovaskulinius ir cerebrovaskulinius reiškinius (žr. PCS 4.3 skyrių).
Antimigreniniai vaistiniai preparatai ↑rimegepantas Reikia vengti vartoti kartu su Paxlovid.
Mineralokortikoidų receptorių antagonistai ↑finerenonas Kartu vartoti draudžiama dėl galimų sunkių nepageidaujamų reakcijų, įskaitant hiperkalemiją, hipotenziją ir hiponatremiją (žr. PCS 4.3 skyrių).
Muskarininių receptorių antagonistai ↑darifenacinas Atsižvelgiant į reikšmingo darifenacino ekspozicijos padidėjimo ir su tuo susijusių nepageidaujamų reiškinių riziką, kartu vartoti negalima, nebent yra galimybė gauti daugiadisciplinę konsultaciją, kad saugiai valdyti situaciją.
Muskarininių receptorių antagonistai ↑solifenacinas Atsižvelgiant į reikšmingo solifenacino ekspozicijos padidėjimo ir su tuo susijusių nepageidaujamų reiškinių riziką, kartu vartoti negalima, nebent yra galimybė gauti daugiadisciplinę konsultaciją, kad saugiai valdyti situaciją.
Neuropsichiatriniai vaistiniai preparatai ↑aripiprazolas,
↑brekspiprazolas
Rekomenduojama koreguoti aripiprazolo ir brekspiprazolo dozę. Daugiau informacijos ieškokite aripiprazolo arba brekspiprazolo PCS.
Neuropsichiatriniai vaistiniai preparatai ↑kariprazinas Kartu vartoti draudžiama dėl padidėjusios kariprazino ir jo veikliųjų metabolitų ekspozicijos plazmoje (žr. 4.3 skyrių).
Opioidų antagonistai ↑naloksegolas Kartu vartoti draudžiama dėl galimų opioidų nutraukimo simptomų (žr. PCS 4.3 skyrių).
Fosfodiesterazės (FDE5) inhibitoriai ↑avanafilis (13 kartų, 2,4 kartų),
↑sildenafilis (11 kartų, 4 kartus),
↑tadalafilis (124 %, ↔),
↑vardenafilis (49 kartus, 13 kartų)
Avanafilį, sildenafilį, tadalafilį ir vardenafilį vartoti kartu su Paxlovid draudžiama (žr. PCS 4.3 skyrių).
Raminamieji ir/ar migdomieji vaistiniai preparatai ↑alprazolamas (2,5 karto, ↔) Pradėjus vartoti ritonavirą alprazolamo metabolizmas slopinamas. Alprazolamą skiriant kartu su ritonaviru, vartojamu didelėmis dozėmis ankstesne forma kaip antiretrovirusiniu vaistiniu preparatu arba farmakokinetinio poveikio stiprikliu, pirmąsias keletą dienų reikia elgtis atsargiai, kol pasireiškia alprazolamo metabolizmo indukcija.
Raminamieji ir/ar migdomieji vaistiniai preparatai ↑buspironas Ritonaviras, vartojamas farmakokinetinio poveikio stipriklio arba antiretrovirusinės medžiagos dozėmis, slopina CYP3A, todėl tikėtina, kad dėl to gali padidėti buspirono koncentracija plazmoje. Jeigu buspirono skiriama kartu su ritonaviru, rekomenduojama atidžiai stebėti terapinį ir nepageidaujamą poveikį.
Raminamieji ir/ar migdomieji vaistiniai preparatai ↑klorazepatas,
↑diazepamas,
↑estazolamas,
↑flurazepamas
Manoma, kad skiriant kartu su ritonaviru gali padidėti klorazepato, diazepamo, estazolamo ir flurazepamo koncentracija plazmoje, todėl vartoti kartu draudžiama (žr. PCS 4.3 skyrių).
Raminamieji ir/ar migdomieji vaistiniai preparatai ↑per burną vartojamas midazolamas (1330 %, 268 %)* ir parenteraliai vartojamas midazolamas Midazolamą ekstensyviai metabolizuoja CYP3A4. Vartojant kartu su Paxlovid gali stipriai padidėti midazolamo koncentracija. Tikėtina, kad midazolamo koncentracija plazmoje bus reikšmingai didesnė midazolamą vartojant per burną. Todėl Paxlovid draudžiama vartoti kartu su per burną vartojamu midazolamu (žr. PCS 4.3 skyrių), o skiriant Paxlovid kartu su parenteriniu midazolamu reikia elgtis atsargiai. Parenterinio midazolamo vartojimo kartu su kitais proteazių inhibitoriais duomenys rodo, kad midazolamo koncentracija plazmoje gali padidėti nuo 3 iki 4 kartų. Jeigu Paxlovid reikia skirti kartu su parenteriniu midazolamu, tai galima atlikti tik intensyviosios terapijos skyriuje (ITS) arba panašioje įstaigoje, kurioje galima užtikrinti atidų klinikinį stebėjimą ir atitinkamą medicininį būklės valdymą, jeigu pasireikštų kvėpavimo slopinimas ir (arba) ilgalaikė sedacija. Reikia apsvarstyti midazolamo dozavimo koregavimo galimybę, ypač jeigu skiriama daugiau kaip viena midazolamo dozė.
Raminamieji ir/ar migdomieji vaistiniai preparatai ↑triazolamas (>20 kartų, 87 %) Manoma, kad skiriant kartu su ritonaviru gali padidėti triazolamo koncentracija plazmoje, todėl vartoti kartu draudžiama (žr. PCS 4.3 skyrių).
Migdomosios medžiagos ↑zolpidemas (28 %, 22 %) Zolpidemą ir ritonavirą galima skirti kartu, atidžiai stebint, ar nesustiprėja sedacinis poveikis.
Metimas rūkyti ↓bupropionas (22 %, 21 %) Bupropioną ekstensyviai metabolizuoja CYP2B6. Tikėtina, kad bupropioną skiriant kartu su kartotinėmis ritonaviro dozėmis, bupropiono koncentracija sumažės. Laikoma, kad toks poveikis reiškia bupropiono metabolizmo indukciją. Visgi in vitro nustatyta, kad ritonaviras taip pat slopina CYP2B6, todėl nereikia skirti didesnės už rekomenduojamą bupropiono dozės. Kitaip nei vartojant ritonavirą ilgą laikotarpį, trumpai skiriant mažas ritonaviro dozes (200 mg du kartus per parą, gydymą tęsiant 2 paras), reikšmingos sąveikos su bupropionu nebuvo, todėl manoma, kad bupropiono koncentracija greičiausiai sumažėja po ritonaviro skyrimo pradžios praėjus kelioms dienoms.
Steroidai budezonidas,
įkvepiamieji, injekciniai arba į nosį vartojami
flutikazono propionatas,
triamcinolonas
Pacientams, vartojantiems ritonavirą ir įkvepiamąjį arba į nosį vartojamą flutikazono propionatą, registruotas sisteminiams kortikosteroidams būdingas poveikis, įskaitant Kušingo (Cushing) sindromą ir antinksčių slopinimą (pastebėta, kad kortizolio koncentracija plazmoje sumažėjo 86 %); panašus poveikis gali pasireikšti ir vartojant kitus CYP3A metabolizuojamus kortikosteroidus (pvz., budezonidą ir triamcinoloną). Todėl ritonaviro, vartojamo didelėmis dozėmis ankstesne forma kaip antiretrovirusinio vaistinio preparato arba farmakokinetinių savybių stipriklio, skirti kartu su šiais gliukokortikoidais nerekomenduojama, išskyrus atvejus, kai tikėtina gydymo nauda didesnė už galimą sisteminio kortikosteroidų poveikio riziką. Galima apsvarstyti gliukokortikoidų dozės sumažinimo galimybę ir atidžiai stebėti vietinį bei sisteminį poveikį arba pakeisti vartojamą gliukokortikoidą tokiu, kuris nėra CYP3A4 substratas (pvz., beklometazonu). Be to, nutraukiant gliukokortikoidų vartojimą gali reikėti pailginti laipsniško dozės mažinimo periodą.
Steroidai ↑deksametazonas Ritonaviras, vartojamas farmakokinetinio poveikio stipriklio arba antiretrovirusinės medžiagos dozėmis, slopina CYP3A, todėl tikėtina, kad dėl to gali padidėti deksametazono koncentracija plazmoje. Jeigu deksametazonas skiriamas kartu su ritonaviru, rekomenduojama atidžiai stebėti terapinį ir nepageidaujamą poveikį.
Steroidai ↑prednizolonas (28 %, 9 %) Jeigu prednizolonas skiriamas kartu su ritonaviru, rekomenduojama atidžiai stebėti terapinį ir nepageidaujamą poveikį. Po 4 ir 14 parų ritonaviro vartojimo atitinkamai 37% ir 28 % padidėjo prednizolono metabolito AUC.
Skydliaukės hormonų pakeičiamoji terapija levotiroksinas Poregistraciniu laikotarpiu pranešta apie tikėtinos preparatų, kurių sudėtyje yra ritonaviro, sąveikos su levotiroksinu atvejus. Pacientams, vartojantiems levotiroksiną, bent pirmąjį mėnesį po gydymo ritonaviru pradžios arba pabaigos reikia stebėti skydliaukę stimuliuojančio hormono (SSH) rodmenis.
Vazopresino receptorių antagonistai ↑tolvaptanas Vartoti kartu draudžiama, nes gali išsivystyti dehidratacija, hipovolemija ir hiperkalemija (žr. PCS 4.3 skyrių).

* VPS tyrimų, atliktų su Paxlovid, rezultatai.

PASTABA: Čia pateikiama informacija NEturėtų būti naudojama vietoje tinkamai kvalifikuoto ir licencijuoto gydytojo ar kito sveikatos priežiūros specialisto konsultacijos. Čia pateikta informacija yra tik informacinio pobūdžio. Šis įrankis negali apimti visų galimų vaistų sąveikų. Nors mes stengiamės pateikti tikslią ir naujausią informaciją, tačiau negalime garantuoti šios informacijos išbaigtumo.

Kitas puslapis
Šaltiniai